Про газету

ОН-ЛАЙН ГАЗЕТА


Будуймо мости від душі до душі, 
від країни до країни разом!
 
Власний  засіб  масової  інформації  надасть  можливість  у  повному  обсязі  відображати  наше  повсякденне  життя,  повідомляти  про  важливі  події,  які  відбуваються  у  школі  та  за  її  межами,  розповідати  про  досягнення  учнів  нашої  школи  у  різних  напрямках,  на  її  сторінках  кожен  бажаючий  учень  зможе  виступити,  поділитися  зі  шкільною  громадою  своїми  думками,  своїми  проблемами,  своєю  творчістю.  
       Участь  учнів  у  цьому  проекті  надасть  їм  можливість  закріплювати  та  застосовувати  набуті  знання,  розвивати  журналістські  навички  та  вдосконалювати  мовленнєву  діяльність. 
       Ця  робота  дає  можливість  виховувати  в  учнів  активну  життєву  позицію,  розвивати  творчий  потенціал  дітей  та  віру  своїх  здібностей.                                                  
"Стінні газети,  на наш погляд, втрачають актуальність у наш час."
Ювілейні випуски, які видаються спільно з міською типографією, не дають можливості всім бажаючим учням проявити себе на сторінках газети і не відображають повсякденного шкільного життя. Саме тому серед учнів школі було проведено анкетування, мета якого – дізнатися, чи потрібно учням школи власна газета, якщо так, то якою вони хотіли б її бачити.

15 – 25 вересня
Тож ми почали втілювати наші мрії в життя. На оголошення про набір бажаючих працювати у шкільній газеті зразу відгукнулось багато школярів.
             
 30 вересня
На першому, установчому засіданні редакторської групи головним питанням було - яку назву, логотип і гасло буде мати наша власна газета, адже вони в першу чергу повинні відображати нашу індивідуальність, дух нашої школи. Тому ми оголосили конкурс на автора кращої назви та символіки шкільної газети.
Одностайно було обрано назву „Місток”. Адже вже не один рік наша школа підтримує дружні стосунки з нашими американськими однолітками, беручи участь у різноманітних програмах шкільних обмінів, що адмініструються американськими радами в галузі освіти і культури. Учні нашої школи не лише їздять навчатися до Сполучених Штатів Америки, а й у себе вдома приймають американських учнів, які відвідують наші заняття, знайомляться з нашою культурою, традиціями та звичаями. Цим ми налагоджуємо міжнародні зв’язки,  робимо перші спроби будувати мости, які б в майбутньому об’єднали наші країни. Але, звичайно, в першу чергу ми будуємо містки дружби один до одного, містки радості за досягнення товаришів, містки взаємодопомоги і підтримки. 
Про це свідчить і гасло нашої газети: „Будуймо мости від душі до душі, від країни до країни разом!” Логотипом газети є міст, який з’єднує дві архітектурні споруди, що символізують історію і культуру країн – це пам’ятник Богдану Хмельницькому та статуя Свободи.


Жовтень 2001 року
Проаналізувавши всі пропозиції щодо оформлення та змісту газети, яку учні хотіли бачити цікавою, інформаційною, розважальною і одночасно серйозною, доступною кожному і відповідаючою сучасності, було вирішено випускати комп’ютерну газету та розповсюджувати її серед шкільної громади.
Наш перший „пробний” номер, який ми змогли випустити завдяки спонсорській підтримці (нам подарували принтер для тиражування газети та папір) мав величезний успіх серед учнів і вчителів школи, принісши нам не лише моральне задоволення, а й матеріальний прибуток.

Грудень 2001
  Логічно, що наступним етапом роботи над газетою стало створення фінансової групи, яка б прораховувала витрати на створення та випуск газети, визначала б її собівартість та ціну для розповсюдження, в якій були б заложені кошти для преміювання наших постійних кореспондентів та дизайнерів.
  Ми вирішили не шукати постійно спонсорів, а самим працювати так, щоб мати змогу себе утримувати. Цей досвід нам дуже знадобиться в подальшому дорослому житті.

2002 рік
     Прагнучи до постійного розширення зв’язків, один із номерів нашої шкільної газети ми вирішили присвятити співпраці та взаємозв’язкам школи №2 та Відкритого Акціонерного Товариства  „Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат”. Це найбільше і найважливіше підприємство нашого міста, яке займається видобуванням та переробкою марганцевої руди (звідси і назва нашого міста)
     Не один рік школа і комбінат тісно і плідно співпрацюють: школа готує високоінтелектуальне та всебічно розвинене молоде покоління, яке поповнює ряди гідних працівників комбінату. Комбінат в свою чергу допомагає школі втілювати в життя плани та мрії, надає спонсорську допомогу і підтримку.



З 2001 року діє шкільна газета «Місток», головний  редактор  якої є  вчитель української мови Єщенко Ірина Федорівна.

ЧОМУ  МИ  ОБРАЛИ  САМЕ  ЦЮ  ПРОБЛЕМУ ?

У  нашій  школі  вже  не  один  рік  існує  шкільне  об’єднання  дорослих  і  дітей  „СОВА”,  яке  працює  на  засадах  учнівської  парламентської  республіки.  Шкільна  громада  обирає  Президента  республіки  та  формує  шкільний  парламент,  які  активно  співпрацюють,  вирішуючи  різноманітні  шкільні  проблеми.
Як  справжня  республіка  не  може  існувати  без  четвертої  гілки  влади,  так  і  перед  нами  постало  питання  про  необхідність  створення  власного  засобу  масової  інформації,  адже  для  демократичної  шкільної  республіки  необхідна  своя  незалежна  газета.

Учнівська газета середньої школи №2 м. Марганця
Консультант: Єщенко Ірина Федорівна

Досвід роботи над шкільною газетою був узагальнений в соціальному проекті «Будуймо мости від душі до душі, від країни до країни разом», 
який став переможцем Всеукраїнської суспільної акції «Громадянин».

/Files/images/дети.png

/Files/images/газета.png

Немає коментарів:

Дописати коментар